Cari Hesap Takibi


Cari Hesap Takibi
  • Cari Hesap Ekstresi
  • Teklif Modülü
  • İşlem Geçmişi
  • Çek/Nakit Girişi
  • Toplu İçeri Aktarım

Cari hesap takibi nedir?

Bir işletmenin faaliyet gösterdiği müşteriler ve tedarikçiler cari hesaplar olarak adlandırılır. Cari hesap takibi ile müşterilerden alınacak tahsilatlar ve tedarikçilere yapılan ödemelerin durumu izlenmektedir. İnternet erişimi olan her yerden müşterileriniz ve tedarikçilerinizle mali durumunuzu saniyeler içinde takip edebilirsiniz.

Cari hesap takibinin önemi nedir?

Bir işletmenin sürekliliği için en önemli konulardan biri olan cari hesap takibi sayesinde, alacak borcu hesabını müşterileriniz ve tedarikçilerinizle doğru bir şekilde yönetiyorsunuz. Müşterinize ürün sattığınızda veya tedarikçinizden mal satın aldığınızda, muhasebe öncesi programda kaydettiğiniz bu işlemler sonucunda işletmenizin finansal durumunu ödeme ve tahsilat süresine göre yönetirsiniz.

Cari hesap takibi nasıl yapılır?

Cari hesap izleme programı, işletmenizin muhasebe öncesi yönetimi için kullandığınız program aracılığıyla size sunulan bir özelliktir. Cari hesap takibi sayesinde, ne kadar mal veya hizmet aldığınızı takip edebilir ve kime kaç mal veya hizmet sattığınızı kolayca takip edebilirsiniz.

En çok kazandıran müşterilerinizi kolayca tespit edin...

Müşteri Kategorileri;

Müşterilerinizi kategorileyin, hangi müşteri grubuna odaklanmanız gerektiğini görün.

Ödeme Hatırlatmaları;

Vadesi gelen ödemelerin hatırlatmaları bildirim olarak gelsin, dilerseniz müşterinize otomatik e-posta hatırlatması gitsin.

Müşteri Fiyat Listesi;

Müşterilerinize özel fiyat listeleri ile “Kime ne fiyat verdim?” karışıklığından kurtulun.

e-Posta ile Fatura Paylaşımı;

Faturanızı e-posta ile paylaşın, carinizle kolay mutabakat sağlayın.